KONFERENCIJA

DIGITALNO OBRAZOVANJE 2021

AGENDA

Detaljnu agednu konferencije #DigitalnoObrazovanje2021 pogledajte u nastavku.

1. DAN – ČETVRTAK 08.04.2021. 17:00-21:00

Vreme

Digitalno Obrazovanje 2021 - Plenarni program

17:00-17:30

SVEČANO OTVARANJE


Dr Saša Stojanović, Pomoćnik ministra za digitalizaciju u prosveti i nauci, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja
Nataša Petrović, Senior Program Officer, Balkanskog fonda za demokratiju u Srbiji
Dr Branislav Ranđelović, direktor Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja
Dr Zlatko Grušanović, direktor Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja

Dr Nebojša Vasiljević, direktor Fondacije Petlja

Aleksandar Borisavljević, direktor, Centar za obrazovne tehnologije na Zapadnom Balkanu

17:30-18:00

Počnimo ljubav iz početka
dr Danijela Šćepanović, samostalni savetnik, Sektor za digitalizaciju u prosveti i nauci, MPNTR

18:00-18:30

Pavle Peković, kompanija Microsoft
Tema: Okruženje za kreativno i moderno obrazovanje

18:30-19:30

Život je nekad siv, nekad žut - panel diskusija
Moderator: Katarina Aleksić, rukovodilac Centra za obrazovnu tehnologiju, Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja 

Učesnici: Dragana Đurić, v.d. direktorka Nacionalne asocijacije roditelja i nastavnika (NARNS), diplomirani psiholog

Milan Stošić, profesor fizičke kulture, Druga ekonomska škola Beograd

Aleksandra Stošić, docent na Učiteljskom fakultetu Univerziteta u Beogradu

Violeta Jović, primenjeni umetnik i likovni pedagog

19:30-20:00

Razgovor sa Dr Bojanom Lazarevićem, Univerzitet na Floridi

Tema: Primena sistema za upravljanje učenjem u preduniverzitetskom obrazovanju

20:00-20:30

Ljiljana Krkić, kompanija Oracle i Duša Vuković, Matematička Gimnazija u Beogradu
Tema: Oracle Akademija, digitalno profesionalno usavršavanje

20:30-21:00

Miles Berry,  Glavni predavač i rukovodilac računarskih predmeta na Univerzitetu Roehampton, UK

Tema: Nastavni plan Ujedinjenog Kraljevstva- iskustva od 2015 (predavanje na engleskom)

21:00-21:15

Odjava

2. DAN – PETAK 09.04.2021. 17:00-21:00

Program / vreme

IKT U PREDŠKOLSKOM

OBRAZOVANJU I VASPITANJU 

Moderatori programa:

Nataša Anđelković, PU "11. april"

IKT U OSNOVNOM I SREDNJEM OBRAZOVANJU I VASPITANJU 
Moderatori programa:
Katarina Anđelković, Fondacija Petlja
Katarina Aleksić, ZVKOV

IKT U INKLUZIVNOM OBRAZOVANJU
Moderator programa:

Dragana Malidžan Vinkić, Tim za socijalno uključivanje i manjenje siromaštva

IKT U VISOKOM OBRAZOVANJU
Moderatori programa:
Danijela Šćepanović, MPNTR
Uglješa Marjanović, FTN, Novi Sad

17:00-17:15

Uvod

Uvod

Uvod

Uvod

17:15-17:30

Marija Belenzada, Vesna Šaponjić, Katarina Mićić i Biljana Kojović,  Ministarstvo prosvete nauke i tehnološkog razvoja
Tema: Unapređivanje profesionalnih kompetencija praktičara u predškolskim ustanovama za primenu digitalnih tehnologija

Pavle Peković, kompanija Microsoft  

Tema: Teams - zajednički rad je mnogo više od "čujemo se i vidimo"

Gordana Benat, CARNET, Zagreb Tema: Učenje i poučavanje obogaćeno digitalnim sadržajima

Miloš Bajčetić, Medicinski fakultet u Beogradu

Tema: COVID 19 - godinu dana kasnije. Šta (ni)smo naučili?

17:30-17:45

Vesna Radulović, Školska uprava Novi Sad, Novi Sad

Tema: Onlajn UČENJE - izazovi onlajn nastave

Lidija Trifunović, OŠ „Car Konstantin", Niš

Tema: Mobilna aplikacija za učenje matematikе

17:45- 18:00

Anne-Maria Ćuković, UNICEF

Tema: Predškolska zajednica učenja

Snežana Marković, VI beogradska gimnazija, Beograd 

Tema: Mudl u školi – komunikacija tokom onlajn nastave

Slađana Jović, OŠ „Kralj Petar I", Niš i Bojana Anđelković Mitriceski, OŠ „Branislav Nušić", Niš,

Tema: AR - proširena realnost u nastavi

Predrag Stolić, Tehnički fakultet u Boru

Tema: Open source u visokoškolstvu - nova snaga?

18:00-18:15

Predrag Prtljaga, Visoka škola strukovnih studija za vaspitače „Mihailo Palov" Vršac

Tema: IKT kompetencije vaspitača

Marina Panić, Gimnazija Kraljevo, Kraljevo

Tema: Zašto su nam neophodni digitalni udžbenici

Aleksandra Filipović, OŠ „Crnjanski", Jagodina

Tema: Teslina bajka u funkciji napredovanja učenika

Irena Nikaj, Univerzitet Fan S. Noli Korca, Albanija

Tema: E-learning and Gender (predavanje na engleskom jeziku)

18.15-18:30

Dragana Šipraga, PU "Dr Sima Milošević"

Tema: Digitalne tehnologije u predškolskoj ustanovi, mogućnosti i strategije primene

Dobrinka Kuzmanović, Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu, Beograd

Tema: Izazovi ocenjivanje u digitalnom okruženju

Jelena Gajić, OŠ „Crnjanski", Jagodina Tema: Digitalna maštaonica

Danijela Đukić Ćosić, Farmaceutski fakultet u Beogradu

Tema: Moodle u sticanju transferzalnih veština studenata

18:30-18:45

Marianne Undheim,Fakultet za umetnost i obrazovanje, Univerzitet u Stavangeru,Norveška

Tema: Pedagoške strategije nastavnika tokom procesa stvaranja digitalne priče (predavanje na engleskom jeziku)

Vesna Kartal, UNICEF

Tema: Interdisciplinarni kursevi

Mirjana Mihailović, Muzička škola „Kosta Manojlović", Beograd

Tema: Nastavni materijali za slepe i učenike sa disleksijom


Maja Vukadinović, Fakultet savremenih umetnosti u Beogradu

Tema: Digitalne tehnologije u umetničkom obrazovanju

18:45-19:00

Mirko Marković, Gimnazija Loznica, Loznica

Tema: Onlajn projektno učenje u nastavi izbornih programa

Dragana Spremić, ŠOSO „Milan Petrović", Novi Sad

Tema: IKT u prilagodjavanju gradiva matematike - u potrazi za polaznom tačkom i korakom napredovanja

Anita Aleksov, Osnovna škola ,,Vasa Pelagić" Beograd

Tema: Upotreba tehnologije i Web alata u savremenoj nastavi stranih jezika u visokom obrazovanju

19:00-19:15

Olga Milićević i Mirela Bašić, PU „Naša radost", Aleksandrovac

Tema: Virtuelni vrtić

Milan Petrović, Udruženje građana „Nauči me”, Niš

Tema: BAŠ čas - igra za inovativne edukatore

Tanja Ranković i Jelena Savić, UNICEF

Tema: Prevazilaženje digitalnog jaza za decu iz osetljivih grupa


Katarina Milanovic, Microsoft, Tema: Microsoft resursi za visoko školstvo

19:15-19:30

Nataša Vrapčević i Nenad Temunović, PU „Naša radost", Subotica

Tema: Međunarodni i globalni projekti u predškolskoj ustanovi „Naša radost"

Domen Uršić, Center šolskih in obšolskih dejavnost, Slovenija

Tema: Put u svemir – projektni rad u vremenu COVID-19 (predavanje na engleskom jeziku)

Odjava

Stefan Simović, Fakultet medicinskih nauka u Kragujevcu

Tema: Poteškoće i novi koncepti digitalnog obrazovanja kliničkih predmeta

19:30-19:45

Edita Rogulj, Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Tema: STEM u ranom i predškolskom odgoju i obrazovanju

Aleksandra Stanković, OŠ „Vasa Pelagić", Beograd

Tema: Google Earth kao digitalni alat u nastavi

Bradford Egelston, Miami university, Middleton, SAD

Tema: Primena digitalnih tehnologija na Univerzitetu u Majamiju tokom pandemijske krize (predavanje na engleskom jeziku)

19:45-20:00

Nikolina Škundrić, PU „Radosno detinjstvo", Novi Sad

Tema: Vrtić u doba korone (komunikacija i digitalna transformacija)

Jelena Mucić, OŠ „Jovan Dučić”, Beograd

Tema: Detektivska priča

Goran Mašanović, Univerzitet Sauthampton, Velika Britanija

Tema: Nastava na daljinu u Britaniji: šta smo naučili i šta posle pandemije

20:00-20:15

Miljana Boić, Marija Vujković Stanešić, Nataša Vrapčević, PU "Naša radost", Subotica

Tema: Roditelji kao saradnici u projektima i primeni IKT

Dijana Kockarević, OŠ „Miroslav Antić", Futog

Tema: Upoznaj svoju školu

Odjava

20:15-20:30

Danijela Miličić Trebaticki i Olga Milićević, PU „Radost", Srbobran Tema: Izazovi rada na daljinu

Milica Đorđević, Muzička škola „Mokranjac", Beograd

Tema: Od pevanja cveću do spota na RTS-u“-IKT u muzičkoj školi

20:30-20:45

Milena Vidić i Jelena Tomić,PU „Boško Buha", Palilula

Tema: Gugl učionica i digitalne tehnologije u predškolskom vaspitanju i obrazovanju

Živan Milošević, OŠ „Nikolaj Velimirović”, Šabac

Tema: Mogućnosti primene informaciono-komunikacionih tehnologija u fizičkom vaspitanju



20:45-21:00

Odjava

Odjava



3. DAN – SUBOTA 10.04.2021. 10:00-13:15

Vreme

Digitalno obrazovanje 2021 - Plenarni program

10:00-10:15

Uvod

10:15-11:00

Put ka digitalno zreloj obrazovnoj ustanovi- Panel diskusija,

moderator Danijela Šćepanović, MPNTR

Učesnici: Borut Čampelj, Ministarstvo prosvete Slovenije, Katarina Veljković i Vladan Mladenović, mentori u evropskom pilot projektu Digitalna škola, Verica Arula- koordinator evropskog pilot projekta Digitalna škola OŠ „Branislav Nušić”

11:00-11:30

Katarina Aleksić, rukovodilac Centra za obrazovnu tehnologiju, Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja 

Tema: Onlajn i hibridna nastava u digitalno zreloj obrazovnoj ustanovi

11:30-11:45

Victor McNear, Digital School Award

Tema: Digitalna škola, nastava i učenje nakon pandemije

11:45-12:00

Božana Mirkov, urednica Vulkan znanja

Tema: Savremeni digitalni udžbenici − Vulkan znanje za najbolje obrazovanje

12:00-12:15

Maja Todorović, rukovodilac Sektora za informatičke poslove i statistiku, Zavod za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja,

Tema: Profesionalni razvoj nastavnika u onlajn okruženju

12:15-12:30

Božidar Radunović, Cambridge, UK

Tema: Softver otvorenog koda za vežbanje matematike u osnovnim školama

12:30-12:45

Marija Živković, Glavna i odgovorna urednica Izdavačke kuće BIGZ školstva

Tema: BIGZ školstvo– najsavremeniji digitalni udžbenici Vaša stalna podrška u obrazovnom procesu

12:45-13:00

Bojana Satarić, Srednja škola za ekonomiju, pravo i administraciju, Beograd
Tema: Autorska prava - kao nastavnici, šta treba da znamo

13:00-13:15

Zatvaranje